Loading...
Телефон: +38 095 939 77 33
вул. Ярослава Мудрого, 12-14, офіс 16
business100.ks.ua@gmail.com
Новости
Одна з перемог БА «Ми-Херсонці» по справі з ТС
Одна з перемог БА «Ми-Херсонці» по справі з ТС

30 ноября 2017

Як повідомлялось раніше, Бізнес-асоціація «Ми-Херсонці» проводить кампанію на території міста Херсона щодо впорядкування розміщення тимчасових споруд та їх демонтажу в правовому полі.

 Херсонська міська рада спробувала прийняти завідомо незаконне рішення щодо демонтажу тимчасових споруд на території міста, розширення повноважень та погоджень комісіями ради.

Так, команда Бізнес-асоціації, разом з громадськістю та підприємцями, попередила спробу прийняття заздалегідь незаконного регуляторного акту щодо демонтажу ТС.

Але, як стало відомо, на території кількох міст Херсонської області органи місцевого самоврядування, в супереч вимогам законодавства, затвердили Порядки демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території територіальних громад, чим порушили законодавство та права підприємців.

До БА «Ми-Херсонці» звернулись підприємці Іванівського району смт. Іванівка за правовою допомогою. Рік підприємці не могли домогтись справедливості.

На даний момент, Суд Іванівського району розглядає справу про визнання незаконним та скасування Порядку демонтажу ТС, який було прийнято всупереч законодавству України Іванівською селищною радою, який офіційно визнано Державною регуляторною службою України незаконним.

По цій справі вже є маленькі перемоги. Суддя, яка незаконно закрила провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця до виконавчого комітету Іванівської селищної ради про визнання протиправним рішення Іванівської селищної ради, щодо скасування Порядку демонтажу, подала заяву про самовідвід після оскарження позивачем ухвали про закриття справи до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Новий склад суду, нарешті, прийняв ухвалу про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення, яким було затверджено «Порядок демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території смт. Іванівка», залучив Державну регуляторну службу України до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.

«Сподіваюсь, що новий визначений суддя буде приймати законні рішення по справі.

На території нашої області така справа розглядається вперше, але такі порядки затверджені не тільки в цьому районі. Це – приклад відстоювання підприємцями своїх прав у судових інстанціях. Приймаючи заздалегідь незаконні рішення, органи влади не захищають своїх платників податків, а навпаки – створюють їм передумови виходити «в тінь», встановлюють бар’єри для ведення бізнесу, змушують витрачати свій час і кошти на судові інстанції, а податки сплачувати необхідно вчасно», – зазначає Василь Глиновський, юрист Бізнес-асоціації «Ми-Херсонці».

Є запитання?Консультація +38 095 939 77 33