Loading...
Телефон: +38 095 939 77 33
вул. Ярослава Мудрого, 12-14, офіс 16
business100.ks.ua@gmail.com
Консалтинг
Правила розміщення та експлуатації зовнішньої реклами та інформації в м. Херсоні (ч.2/2)

Правила розміщення та експлуатації зовнішньої реклами та інформації в м. Херсоні (ч.2/2)

14-08-2017 14:29

 Технологічна карта створена в рамках проекту «Advocacy open space» Бізнес-асоціації "Ми-Херсонці" – учасника партнерської мережі Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні", яку виконує Фонд Східна Європа.

 

ПРАВИЛА РОЗМІЩЕННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОБ'ЄКТІВ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ ТА ІНФОРМАЦІЇ В МІСТІ ХЕРСОНІ

(Правила затверджені Рішенням виконавчого комітету міської ради 20.10.2015 № 369)


Частина ІІ


ВИМОГИ, ЗАБОРОНИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ РОЗМІЩЕННЯ ОБ’ЄКТІВ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ

 

Складові елементи та матеріали РЗ:
- Кожен елемент (фундамент, несучий каркас, інформаційне поле, кронштейн, елемент кріплення та ін.) повинен бути складовою цілісного естетичного вигляду РЗ і мати високий рівень дизайнерських рішень.
- Для забезпечення комфортності пересування людей, безпеки руху та підвищення естетичності міського середовища, фундаменти наземних РЗ повинні бути заглиблені в ґрунт із відновленням твердого покриття, трав’яного покриву та виконанням у повному обсязі інших робіт із відновлення благоустрою міста.
- Інформаційне поле, на якому тимчасово не розміщено рекламний сюжет, повинно бути заповнено фоновим покриттям.
- Технічний стан РЗ слід розраховувати, беручи до уваги навантаження, дії та їх комбінації, у відповідності з вимогами будівельних норм і Правил.
- Монтаж (демонтаж) РЗ здійснюється спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями з дотриманням вимог техніки безпеки, без відхилень від затвердженої проектної документації.
- Матеріали, які використовуються при виготовленні всіх типів РЗ, повинні відповідати сучасним вимогам якості та дизайну.
- Установлення односторонніх РЗ допускається тільки у певних містобудівних ситуаціях, і на одній вулиці, як правило, використовуються однотипні конструкції.
У випадках, коли РЗ мають одну рекламну площину, їх зворотна сторона має бути декоративно оформлена.
- Дахові конструкції виготовляються із застосуванням газоосвітлювальних і волоконно-оптичних елементів або із внутрішнім підсвічуванням, у вигляді електронних табло тощо.
- Перетяжки (троли) через вулиці виконуються з використанням сучасних матеріалів, на м’якій основі в жорсткому каркасі (тривке полотно, вініл, плівка тощо), за умови погодженення балансоутримувача опор.
- РЗ може мати освітлення у темний час доби. Підсвічування повинно забезпечувати рівномірне освітлення рекламної площини та читабельність інформації у вечірній та нічний час. Освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків.
Під’єднання РЗ до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, норм і правил експлуатації електрообладнання та технічних умов.

 

Дизайн, проектна документація для виготовлення РЗ
Проектування РЗ здійснюється спеціалізованими проектними організаціями.
Проекти мають містити креслення РЗ з основними габаритними розмірами, кресленнями фундаментів та вузлів кріплення, даними про застосовувані матеріали, про під’єднання до електропостачання, іншими технічними характеристиками, обов’язковим підписом проектанта щодо дотримання нормативних конструктивних та технічних вимог, а також розрахунок міцності та стійкості конструкції.
На поданих проектних матеріалах необхідно чітко вказати:
- назву організації - замовника;
- назву проектної організації, прізвище та ім’я автора проекту (членів авторського колективу);
- дату виконання проекту.
Проектна документація подається замовником або автором проекту в двох примірниках, один з яких зберігається в Робочого органу.

 

Мова зовнішньої реклами та відповідальність щодо її змісту
Реклама, яка розміщується на РЗ, повинна відповідати вимогам Конституції України, Закону України «Про рекламу», Закону України «Про засади державної мовної політики» та іншим чиним законодавчим актам. Відповідальність за порушення Закону України «Про рекламу», в тому числі недотримання вимог до змісту та достовірності реклами, несуть особи, зазначені в частині другій статті 27 цього Закону.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про засади державної мовної політики», рішення міської ради від 21.08.2012 №772 «Про реалізацію положень Закону України «Про засади державної мовної політики», в місті Херсоні», рекламні оголошення, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції виконуються державною мовою (українською) або регіональною мовою (російською).

 

Порядок розробки та затвердження схеми розташування елементів благоустрою у місті Херсоні
Під час розробки схеми враховуються всі вимоги щодо розміщення елементів благоустрою, передбачені чинним законодавством та іншими нормативно-правовими актами міської ради та її виконкому.
Схема розробляється суб’єктом господарювання (далі – розробник), на замовлення Робочого органу.
Схема розробляється на основі дослідження характеру архітектури оточуючої забудови, а також з урахуванням ергономічних, топогеодезичних, містобудівних особливостей міського простору, наявності і концентрації об’єктів культурної спадщини, історико-культурних традицій та специфіки природного ландшафту.

Схема розробляється з дотриманням таких принципів та вимог:
– пріоритет архітектури оточуючої забудови та необхідність збереження візуальної цілісності міського простору;
– компроміс інтересів територіальної громади міста і розповсюджувачів зовнішньої реклами;
– впровадження сучасних технологій виготовлення та розміщення елементів благоустрою;
– використання загальноприйнятих стандартних типів та форматів елементів благоустрою;
– погодження з Державтоінспекцією елементів благоустрою – РЗ, що розташовуються вздовж проїжджої частини вулиць, доріг, інших територій, за висотою розміщення, напрямом рекламної площини, типом та форматом тощо;
– урахування обґрунтованих пропозицій громадськості, наданих у процесі розробки схеми.
Розроблена схема, підписана керівниками Робочого органу та розробника, передається на розгляд та затвердження виконкому.
Розміщення елементів благоустрою у місті Херсоні здійснюється за схемами.
Видача Дозволів та укладення Договорів, згідно із затвердженою схемою, відбувається відповідно до порядку, визначеного цими Правилами та іншими нормативно - правовими актами.


Суб’єкти господарювання, які розмістили елементи благоустрою – РЗ відповідно до затвердженої схеми, після закінчення терміну дії дозвільних документів мають пріоритетне право на отримання в користування відповідних місць із продовженням дії дозвільних документів, у разі відповідності цих елементів технічним та естетичним нормам.
Розміщення нових елементів благоустрою на місцях, що не передбачені схемою, дозволяється виключно за умови внесення змін до схеми, що затверджуються відповідним рішенням виконкому.


За межами територій, охоплених схемами, встановлення елементів благоустрою здійснюється на підставі вимог,

 

Є запитання?Консультація +38 095 939 77 33