Loading...
Телефон: +38 095 939 77 33
вул. Ярослава Мудрого, 12-14, офіс 16
business100.ks.ua@gmail.com
Консалтинг
Правила розміщення та експлуатації зовнішньої реклами та інформації в м. Херсоні (ч.2)

Правила розміщення та експлуатації зовнішньої реклами та інформації в м. Херсоні (ч.2)

14-08-2017 14:27

 Технологічна карта створена в рамках проекту «Advocacy open space» Бізнес-асоціації "Ми-Херсонці" – учасника партнерської мережі Програми USAID "Лідерство в економічному врядуванні", яку виконує Фонд Східна Європа.

 

ПРАВИЛА РОЗМІЩЕННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ОБ'ЄКТІВ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ ТА ІНФОРМАЦІЇ В МІСТІ ХЕРСОНІ

(Правила затверджені Рішенням виконавчого комітету міської ради 20.10.2015 № 369)

 

Частина ІІ


ВИМОГИ, ЗАБОРОНИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ РОЗМІЩЕННЯ ОБ’ЄКТІВ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ

 

Вимоги та заборони розміщення об’єктів зовнішньої реклами:
- Розміщення РЗ повинно здійснюватися з дотриманням відповідних вимог техніки безпеки та норм, зазначених у даних Правилах.
- Розміщення РЗ здійснюється із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування. Конструкції не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків.
Забороняється розташовувати РЗ на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів. Відповідно до вимог ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», для вулиць відповідної категорії за межами пішохідної зони, для пересування пішоходів достатньо взяти ширину тротуару не менш ¾ тротуару або 1,5 метра.
-Нижній край РЗ, що розміщуються над проїжджою частиною вулиць і доріг, у тому числі на мостах, естакадах, опорах електромереж та освітлення, окремих стійках тощо, повинен розташовуватися на висоті не менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття.

Забороняється розташовувати РЗ:
- на пішохідних доріжках, тротуарах та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;
- на висоті менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини.
На опори несучого каркаса РЗ, який розміщений уздовж проїжджої частини вулиць і доріг, на вимогу Державтоінспекції та Робочого органу, наноситься вертикальна дорожня розмітка зі світлоповертаючих матеріалів, заввишки до 2 метрів від поверхні землі.

Розміщення РЗ здійснюється за наступними рекомендаціями:
- Розміщення нових РЗ із погіршенням сприйняття існуючих рекламоносіїв заборонено. З метою недопущення перевантаження окремих ділянок та територій РЗ, при розгляді питання видачі нових Дозволів враховуються всі розташовані поблизу об'єкти зовнішньої реклами.
- РЗ не повинні створювати перешкод для проходу пішоходів, прибирання вулиць і тротуарів, а також візуального сприйняття окремих архітектурних пам'яток та їх ансамблів.
При розміщенні рекламних конструкцій зовнішньої реклами по обидва боки вздовж дорожнього полотна, лінії вулиці, повинно забезпечуватися дотримання наступних вимог щодо відстаней між рекламними засобами:
- для щитових рекламних конструкцій – не менше 100 м;
- для конструкцій типу «Сіті-лайт» – не менше 50 м.
- Розміщення РЗ на фасадах будівель і споруд повинно здійснюватися з дотриманням структурної побудови фасадів, без пошкодження елементів архітектури.
Забороняється розміщення на одній торцевій стіні одночасно кількох РЗ. Банерні конструкції повинні кріпитися до будівель і споруд із найменшим пошкодженням їх стін та не створювати вібрації, яка призведе до шумових ефектів.
У місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
- Забороняється розміщення РЗ на дахові без попередньої технічної експертизи спеціалізованих підприємств, установ, організацій.
- РЗ у вигляді об'ємно-просторових конструкцій установлюються у пішохідних зонах (крім алей і пішохідних доріжок), на площах, територіях виставкових комплексів, розподільчих смугах магістралей. Можливість розташування таких конструкцій визначається в кожному конкретному випадку, на підставі попередніх висновків обласної інспекції по охороні пам'яток історії та культури й управління архітектури.
- Тимчасові виносні РЗ (штендери) розміщуються за наявності Дозволу, тільки під час роботи підприємств (установи, організації тощо), котрі рекламують свої товари (послуги), та встановлюються тільки за межею пішохідної частини тротуару.
Інформаційна площина такої конструкції не повинна перевищувати 2 кв.м для двох її сторін.
- Нетрадиційні (нестандартні) види реклами і РЗ (тенти, повітряні кулі, аеростати, короби тощо), як правило, є тимчасовим оформленням, що розміщується на період проведення різного роду культурно-масових заходів (виставки, шоу, рекламні кампанії тощо).
- РЗ повинні маркуватися із зазначенням на їх каркасі найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера телефону, номера Дозволу та терміну його дії. Маркування повинно бути єдиної форми та кріпитися в установленому місці. Форма та розміри маркувань затверджуються Робочим органом.
- Розміщення тимчасової (короткотермінової) зовнішньої реклами на РЗ (плакатів, афіш, банерних розтяжок) погоджується Робочим органом при підписанні короткотермінового договору (додаток до Правил).

Є запитання?Консультація +38 095 939 77 33